پیام تبریک نوروزی سرپرست پژوهشکده محیط‌زیست جهاددانشگاهی


دکتر فریبرز جمالزاد فلاح رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان با صدور پیامی آغاز سال ۱۳۹۹ را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان گیلان متن پیام به شرح زیر است:

به نام یزدان

نرم نرمک می رسد اینک بهار

با سلام و احترام؛ ضمن آرزوی سلامتی و سربلندی تمامی همکاران برخود لازم می دانم در آستانه ورود به سال جدید کلامی چند با شما بزرگواران داشته باشم .

نوروز آمد اما اینبار با رنگ ومتنی دیگر، نوروز آمد تا یاد بیاوریم کلام شیخ اجل سعدی شیراز که زیبا گفت: هر نفسی که فرو می رود ممد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات .

همکاران گرانقدر یقین دارم تمامی زنان و مردان سرزمین من در سالی که گذشت روزگار سختی را پشت سر گذاشته اند و موضوع پایانی این سال امتحانی به مراتب سخت تر است که تلخی های بسیاری را برای این سرزمین رقم زده است.

تمامی این سختی ها شاید اشاره ای باشد به کلام خدا در سوره مبارکه روم که می فرماید :
ظَهَرَ الْفَسَادُ فِی الْبَرِّ وَالْبَحْرِ بمَا کَسَبَتْ أَیْدی النَّاسِ ...........

 
در خشکی و دریا به سبب اعمال زشتی که مردم به دست خود مرتکب شدند، فساد و تباهی نمودار شده است
 
و به روایتی دیگر خود کرده را تدبیر نیست،

امروز در حالی روزهای آخر سال را سپری می کنیم و موضوعی را دنبال .که اسم ناخواسته اش کروناست، آری کرونا آمد، نه برای تخریب جسم انسان ها و نه برای آزردن روح انسان خاکی، این ویروس تلنگری است بر روح خفته انسان های دیجیتال که خداگونه خود را غالب می دانند و عادیات روزمره را حق مسلم خود و حق مسلمی که تحریمش  اینبار نیاز به کاغذ پاره شورای امنیت یا آژانس هسته ای ندارد .
 
کرونا آمد تا زندگی را در آستانه نوروز از اینچ تلویزیون و رنگ مبل، به محاسن بالاتری ارتقاء دهد، او می خواهد اینبار اگر فرصتی دوباره رخ داد تا دست گرمی را بفشاریم از سر مهر و محبت باشد نه عادت و تزویر، اگر عزیزی را در آغوش گرفتیم، گرمای بودنش را درک کنیم، نه رایحه ای دیگر،

کرونا آمد تا بیاموزیم غالب بودن ما و غلبه بر دیگران آزموده ای خطاست، و قدرت ناچیز و گذراست شاید در این روزها بالاترین آرزو انتظار، سلام و همراهی باشد از سوی دیگران همان دیگر انی که به سختی دستانمان را بسویشان      دراز می کردیم.

جبران خلیل جبران در کتاب عاشقانه های یک پیامبر می گوید شعور یک گیاه نه از بهار در پیش رو بلکه از زمستان سختی که گذراند سرچشمه می گیرد، پس بیاییم آرزو کنیم که این سختی ها، انسانیت ها را درما زنده نگهدارد. چرا که این روزها شاید بیشتر از هر چیزی دلتنگ خودمان شده ایم و واژه انسانیت .
همکاران گرانقدر، باور داریم، که این نیز تمام خواهد شد، و نگاه به گذشته و گذر زمان نباید فراموش کاری را در ما احیاء کند و خدای ناکرده دوباره روزانه ای دگر را رقم بزنیم و براساس باورهای غلط و ساده انگاری قضایا .
آرزومندم که سال جدید پر از سلامتی و نیت های خیر برای تمامی شما عزیزان در کنار کانون گرم خانواده باشد و بدور از هر بدی و پلشتی.

و کلام آخر اینکه :

    رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند .................
                                                                                        نوروزتان پیروز  
                                                                                        سال نو مبارک    
                                                                                     
فریبرز جمالزادبازدید: 152
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر شما :  
بازدید امروز : 1
بازدید دیروز : 21
بازدید کــــل : 19767