بازدید رییس سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان از نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار گیلان


رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه هنوز فناوری و تولید محصولات فناورانه در کشور به مرحله تجاری سازی و جذب سرمایه گذار نرسیده است، گفت: در حیطه دانش و پژوهش کشور در مرحله تبدیل پژوهش به فناوری هستیم .

فریبرز جمالزاد فلاح در حاشیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان در رشت در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه هنوز فناوری و تولید محصولات فناورانه در کشور به معنای واقعی به مرحله تجاری سازی و جذب سرمایه گذار نرسیده است، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد اندکی از طرح های فناورانه منجر به تولید محصول و ایجاد بازار کار می شوند .

وی با اشاره به محوریت پژوهش و فناوری در جهاددانشگاهی، افزود: در حیطه دانش و پژوهش کشور در حال حاضر در مرحله تبدیل پژوهش به فناوری هستیم و لذا باید با کمک شرکت های دانش بنیان و دستگاه های علمی و پژوهشی نظیر جهاد دانشگاهی در مسیر فناوری و تولید محصول گام برداریم .

رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان براساس تبصره ۴ قانون بودجه سال ۹۷ دولت را متولی طرح های فناورانه حاصل از پژوهش دانست و گفت: دولت به دنبال ایجاد یک ارتباط بین پژوهش و فناوری است تا بتواند زمینه تولید محصول و رسیدن به سرمایه گذاری را ایجاد کند. اگر این مسیر با جدیت دنبال شود طی سال های آینده شاهد حضور محصولات فناورانه ای در غرفه های پژوهشی خواهیم بود که قابلیت معرفی به بازار و برندسازی را دارند .

جمالزاد فلاح با اشاره به حمایت دولت از محصولات فناورانه، خاطرنشان کرد: باید گذار حمایت دولتی را طی کنیم تا شاهد به ثمر نشستن طرح های فناورانه و جذب سرمایه گذار برای تولید محصول باشیم .

وی نگاه جهاددانشگاهی را حرکت به سوی تولید طرح های فناورانه دانست و یادآور شد: براساس سیاستگذاری های کلان در برنامه پنج ساله مقرر شده از پژوهش به سمت طرح های فناورانه برویم و عملا این حرکت در جهاددانشگاهی اتفاق افتاده است .

سرپرست پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی جداسازی آب همراه نفت را یکی از طرح های فناورانه مهم دانست که توسط واحدهای بهره بردار در حال اجراست و اضافه کرد: ساماندهی دستورالعمل های حق آبه و رفع آلودگی آب از طریق نانوفناوری نیز در دستور کار واحدهای پژوهشی جهاددانشگاهی قرار دارد.بازدید: 154
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر شما :  
بازدید امروز : 1
بازدید دیروز : 21
بازدید کــــل : 19767