دومین کارگاه آموزشی مدیریت زیست بومی تالاب امیرکلایه برگزار شد


کارگاه آغازین تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب امیرکلایه امروز آغاز شد.

 ژاله امینی نماینده معاونت دریایی و تالاب های کشور در سازمان محیط زیست در حاشیه برگزاری کارگاه آغازین تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب امیرکلایه در گفت و گو با ایسنا گفت: این برنامه علاوه بر تالاب امیرکلایه در بیش از 30 تالاب کشور در حال انجام است و هدف آن ارتقای برنامه های مشارکتی با رویکرد زیست بومی است.

وی افزود: از آنجایی که کشور جمهوری اسلامی ایران از اعضای کنواسیون رامسر محسوب می شود، پیرو تحقق اهداف این کنوانسیون برای حفاظت از تالاب های کشور چنین برنامه هایی در حال اجرا است.

امینی ادامه داد: در این گارگاه مدیریت جامع رویکرد زیست بومی را دنبال می کنیم که در قوانین برنامه ای و توسعه کشور به این موضوع اشاره شده است.

نماینده معاونت دریایی و تالاب های کشور در سازمان محیط زیست با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم برگزاری کارگاه آغازین، تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی امیرکلایه و حفاظت و بهره برداری خردمندانه از منافع تالاب با در نظر گرفتن نیازها است، گفت: از نظرات تمامی ذینفعان به خصوص جوامع محلی برای مدیریت منابع آبی تالاب ها بهره خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شناسایی ذینفعان اصلی و کلیدی یکی از مراحل اولیه این فرآیند است که طبق آن تمامی ذینفعان در گارگاه های تدوین برنامه حضور فعال و موثر دارند.

امینی افزود: تمام دیدگاه ها برای تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب امیرکلایه در نظر گرفته می شود.

نماینده معاونت دریایی و تالاب های کشور در سازمان محیط زیست در ادامه با بیان اینکه پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی به عنوان مشاور تدوین برنامه مدیریت امیرکلایه انتخاب شده است، گفت: همکاری تمامی ذینفعان دولتی و غیر دولتی برای خروجی نهایی برنامه بسیار تاثیرگذار است.

امینی خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست به عنوان متولی مدیریت تالاب ها در کشور به حضور فعال تمام ذینفعان برای دستیابی به اهداف حفاظت و احیای تالاب ها به عنوان یکی از اکوسیستم های ارزشمند کشور نیاز دارد.

وی گفت: برنامه مدیریت زیست بومی متعلق به تمامی ذینفعانی است که در تدوین آن موثر بوده اند و به عنوان یک سند برنامه مدیریت توسط استانداری و شورای برنامه ریزی استان مصوب و برای اجرا به تمام ارگان های مسئول ابلاغ می شود.

به گزارش ایسنا، اولین روز از کارگاه آغازین تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب امیر کلایه امروز در لاهیجان برگزار شد و فردا نیز در سالن همایش بخشداری رودبنه به کار خود پایان خواهد داد.بازدید: 45
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر شما :  
بازدید امروز : 6
بازدید دیروز : 11
بازدید کــــل : 19741