روز دریای خزر تلنگری برای همه در حفاظت از این اکوسیستم ارزشمندمعاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: روز خزر تلنگری مهم برای همه اقشار جامعه است .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان و به نقل از  ایسنا-منطقه گیلان، منصور سربازی در جلسه گرامیداشت روز دریای خزر که در پژوهشکده جهاد دانشگاهی برگزار شد، گفت: روز خزر تلنگری مهم است برای همه اقشار جامعه تا همگان بدانند که رها کردن زباله در خزر و سواحل آن چه خطراتی برای ما دارد .

وی افزود: حضور ورزشکاران و سازمان های مردم نهاد در گرامیداشت روز خزر می تواند در ارتقای حفاظت فرهنگ زیست محیطی خزر موثر باشد .

سربازی ادامه داد: جوامع محلی هم در حفاظت از دریای خزر و کاهش حجم زباله های خزر نقش موثری دارند و باید از این ظرفیت های تاثیرگذار بیشتر بهره ببریم .

وی خاطرنشان کرد: فک های خزری از گونه های ارزشمند جانوری در دنیا است که توجه به آنها در جشن روز خزر باید در نظر گرفته شود .

سربازی تصریح کرد: تاکید داریم در روز خزر اگر جشن بادبادکها برگزار می شود حتما از بادبادکهای کاغذی استفاده شود و استفاده از بادبادکهای پلاستیکی پرهیز شود. استفاده از کاغذ برای ساخت بادبادکها از کاغذ های زباله باشد .

سربازی گفت: با توجه نهادها و افزایش حساسیت های مردم برنامه های خوبی در حفاظت از دریای خزر صورت خواهد گرفت .بازدید: 53
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر شما :  
بازدید امروز : 2
بازدید دیروز : 11
بازدید کــــل : 17723